Головна > Прийняті рішення ради > Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на плановий бюджетний період 2020 року

21 червня 2019 р.
Дата набрання чинності: 01 січня 2020 р.

Керуючись статтями 7, 10, 12, 266 Податкового кодексу України, статтями 26, 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бобрицька сільська рада

1. Встановити ставки місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних та юридичних осіб (в тому числі нерезидентів), які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (в тому числі його часток), що підлягають застосуванню у плановому бюджетному періоді 2020 року (для фізичних осіб – звітний податковий період 2019 року, для юридичних осіб – звітний податковий період 2020 року):

1.1. На об’єкти житлової нерухомості:

1.1.1. Житловий будинок (садибного та квартирного типу) – 0,6 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.1.2. Прибудова до житлового будинку – 0,6 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.1.3. Квартира – 0,75 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.1.4. Котедж – 0,85 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.1.5. Садовий будинок – 0,85 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

1.2. На об’єкти нежитлової нерухомості:

1.2.1. Офісні будівлі або приміщення – 0,85 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.2.2. Торговельні будівлі або приміщення (магазин та кафе) – 0,75 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.2.3. Гаражі – 0,85 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.2.4. Будівлі промислові та склади – 0,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.2.5. Господарські (присадибні) будівлі – 0,3 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування;

1.2.6. Інші нежитлові будівлі або приміщення – 0,85 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

2. Обчислення сум податку з об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості в порядку, передбаченому пунктом 266.7 статті 266 Податкового кодексу України.

3. Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

4. За належні фізичним та юридичним особам об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які знаходяться на території Бобрицької сільської ради, податок сплачується за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету с. Бобриця згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

5. Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

– фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

– юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

6. Встановити у плановому бюджетному періоді 2020 року пільгу з місцевого податку, зазначеного у пункті 1 цього рішення, в розмірі 100% ставки податку для зареєстрованих в селі Бобриця фізичних осіб, які є власниками не більш ніж одного об’єкта житлової нерухомості та сімейний сукупний дохід яких не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб на одного члена сім’ї.

7. Пільги не застосовуються до об’єкта оподаткування, якщо його площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1. пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України.

8. Визнати це рішення з формування дохідної частини місцевого бюджету с. Бобриця на 2020 рік складовою частиною бюджетного законодавства.

9. Дане рішення вступає в силу з 01 січня 2020 року.

10. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ради з питань соціально-економічного і культурного розвитку та місцевого бюджету, управління комунальною власністю, благоустрою та будівництва, житлово-комунального господарства, побутового, торгівельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв’язку (Шеветовська С.О.) та головного бухгалтера (Солончук І.В.).

Це рішення оприлюднено 26 червня 2019 року