Бобрицька сільська рада
Офіційний сайт
Головна > Прийняті рішення ради > Про внесення змін до програми «Турбота» (в частині надання допомоги одиноким особам в період дії карантинних заходів)

Про внесення змін до програми «Турбота» (в частині надання допомоги одиноким особам в період дії карантинних заходів)

Бобрицька сільська рада
46-а сесія 7-го скликання
Рішення
08 квітня 2020 р.
№ 567-46-VII
с.Бобриця
Дата набрання чинності: 08 квітня 2020 р.
Про внесення змін до програми «Турбота» (в частині надання допомоги одиноким особам в період дії карантинних заходів)

   Керуючись п. 22 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою створення безпечних факторів середовища життєдіяльності осіб похилого віку, інших осіб, які входять до підвищеної зони ризику зараження коронавірусом та які у період карантину мають дотримуватися режиму самоізоляції, Бобрицька сільська рада

   ВИРІШИЛА:

   1. Внести зміни до пункту 3.2. розділу 3 програми «Турбота» на 2020 рік (що затверджена рішенням № 529-44-VII   44-сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 24 грудня 2019 р.), доповнивши його текстом наступного змісту: «– придбання продуктів харчування і товарів першої необхідності для одиноких людей похилого віку та одиноких осіб, які входять до підвищеної зони ризику зараження коронавірусом».

   1.2. Доповнити програму «Турбота» на 2020 рік (що затверджена рішенням № 529-44-VII   44-сесії Бобрицької сільської ради 7-го скликання від 24 грудня 2019 р.) додатковим розділом 8 наступного змісту:

   «8. Надання соціальної допомоги в період дії карантинних заходів

   8.1. Одинокі особи, які мешкають в с. Бобриця та дотримуються режиму самоізоляції в період дії встановлених Кабінетом Міністрів України карантинних заходів, що спрямовані на недопущення поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, мають право на одержання за рахунок місцевого бюджету соціальної допомоги у вигляді продуктів харчування і товарів першої необхідності.

   8.2. Для цілей адресної допомоги, в межах встановленої сільською радою граничної вартості, соціальний пакет складається з наступних продуктів харчування:

   – борошно пшеничне вищого сорту;

   – хліб, хлібобулочні вироби з борошна пшеничного та житнього простої рецептури;

   – макаронні вироби;

   – крупи (рисова, манна, пшоняна, гречана, вівсяна, ячна, перлова);

   – яловичина чи свинина (крім безкісткового м’яса) або м’ясо птиці (курятина)*;

   – молоко коров’яче та вершкове масло;

   – сир кисломолочний;

   – яйця курячі;

   – олія соняшникова;

   – цукор та сіль;

   – овочі та фрукти (крім екзотичних);

   – чай.

   * м’ясо яловичини, свинини або птиці може бути замінено на консервоване тушковане м’ясо (тушонку).

   У разі відсутності в місці перебування самоізольованої особи питного водопостачання до соціального пакета включається питна вода.

   8.3. За необхідності до соціального пакета (в межах граничної суми коштів) можуть включатися предмети першої потреби, санітарії та ліки:

   – мийні засоби: мило туалетне, мило господарське, синтетичні мийні засоби, шампунь;

   – засоби гігієни: зубна паста, зубна щітка, санітарно-гігієнічні вироби з паперу;

  – предмети санітарії та ліки: вата, бинт, судинорозширювальні (валідол), заспокійливі (валеріана, корвалмент, корвалол-краплі), жарознижувальні (парацетамол), знеболювальні та спазмолітичні (анальгін, дротаверин), сорбенти (активоване вугілля), антигістамінні (лоратадин), нестероїдні (ібупрофен, німесулід), очні краплі (сульфацил), антисептик (фурацилін), дезінфекційні засоби (йоддицерин-розчин, брильянтовий зелений-розчин), лейкопластир бактерицидний, джгут, термометр медичний;

   – захисні противірусні засоби: одноразові захисні халати зі щитком, захисні медичні маски, гумові або латексні рукавички, засіб для дезінфекції рук, дезрозчин для дезінфекції поверхні в приміщеннях.

   8.4. Надання соціальної допомоги у вигляді продуктів харчування і товарів першої необхідності (соціального пакета) відбувається за ініціативою особи, яка потребує такої допомоги, або за ініціативою депутата Бобрицької сільської ради по відповідному виборчому округу (а по виборчому округу № 5 – за ініціативою секретаря Бобрицької сільської ради).

   Письмове клопотання особи, яка потребує такої допомоги, направляється до Бобрицької сільської ради. Протягом однієї доби з дня надходження клопотання депутат сільської ради по відповідному виборчому округу (а по округу № 5 – секретар ради) перевіряє необхідність надання такої допомоги та направляє своє подання до виконавчого комітету Бобрицької сільської ради для розгляду питання про надання соціального пакета.

   У разі ініціативи депутата Бобрицької сільської ради про надання відповідній особі соціальної допомоги у вигляді продуктів харчування, депутат письмово звертається до виконавчого комітету Бобрицької сільської ради з обґрунтованим клопотанням, в якому повинен зазначити: прізвище, ім’я, по-батькові, вік та домашню адресу особи, яка потребує допомоги. А в разі прохання надати соціальний пакет разом з нехарчовими товарами першої необхідності, депутат також повинен обґрунтувати необхідність надання відповідного виду товару або ліків (виходячи із соціального положення особи та її захворювань).

   Виконавчий комітет Бобрицької сільської ради протягом трьох робочих днів з дня надходження перевіреного депутатом клопотання особи, яка потребує допомоги, або з дня надходження письмового звернення депутата сільської ради приймає рішення про надання соціального пакета у вигляді продуктів харчування разом з товарами першої необхідності чи без них або відмовляє у наданні соціального пакета. Причиною відмови у наданні соціального пакета є необґрунтованість подання депутата або відсутність його письмового подання (чи резолюції на клопотанні особи, яка звернулася за такої допомогою) про дійсність обставин, які дають підстави для отримання особою соціального пакета.

   8.5. Соціальна допомога у вигляді продуктів харчування (товарів першої необхідності) передається особі, яка знаходиться на самоізоляції та потребує допомоги, протягом доби з дня прийняття виконавчим комітетом Бобрицької сільської ради рішення про надання соціального пакета (крім випадків відсутності в наявності відповідних товарів, з яких складається соціальний пакет).

   8.6. Особам, які не дотримуються режиму самоізоляції, не є одинокими (якщо в селі Бобриця проживають їх близькі родичі) або не потребують самоізоляції (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 квітня 2020 р. № 255) соціальна допомога у вигляді продуктів харчування і товарів першої необхідності не надається.

   Під самоізоляцією розуміється постійне перебування особи в місці свого помешкання (вдома), утримання її від контактування з іншими людьми, а у разі невідкладної необхідності короткострокового відвідування місця загального користування – одягнення захисної медичної маски або респіратора та дотримання дистанції до інших осіб не менш ніж 1,5 метра.»

   2. Встановити граничну вартість одного соціального пакета на 2020 рік, який складається з продуктів харчування і товарів першої необхідності, в розмірі 1000 грн. (одна тисяча гривень).

    3. Доручити Бобрицькому сільському голові за рахунок бюджетних коштів (в межах обсягу бюджетного призначення) закупити передбачені у пунктах 8.2., 8.3. програми «Турбота» продукти харчування і товари першої необхідності.

   4. На час карантинних заходів делегувати виконавчому комітету Бобрицької сільської ради повноваження на формування соціальних пакетів за програмою «Турбота» (в межах граничної вартості, передбаченої пунктом 2 цього рішення), а також на розподіл соціальних пакетів серед осіб, які їх потребують (у відповідності з розділом 8 програми «Турбота»).

    5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Бобрицького сільського голову (Король О.Г.).

 

Бобрицький сільський голова                                                                                                                                          О.Г. Король

Результат поіменного голосування