Бобрицька сільська рада
Офіційний сайт
Головна > Прийняті рішення ради > Про розгляд звернення Публічного акціонерного товариства «Забір’я» про надання земельної ділянки в оренду

Про розгляд звернення Публічного акціонерного товариства «Забір’я» про надання земельної ділянки в оренду

Бобрицька сільська рада
6-а сесія 7-го скликання
Рішення
10 березня 2016 р.
№ 42-06-VII
с.Бобриця
Дата набрання чинності: 10 березня 2016 р.
Про розгляд звернення Публічного акціонерного товариства «Забір’я» про надання земельної ділянки в оренду

   До Бобрицької сільської ради звернулося Публічне акціонерне товариство «Забір’я» з проханням надати в довгострокову оренду земельну ділянку площею 124,8 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на якій знаходяться нагульні ставки № 1 та № 2 на території Бобрицької сільської ради. В якості правової підстави для надання в оренду земельної ділянки заявник посилається на постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30 вересня 2008 року та постанову Вищого господарського суду України від 23 грудня 2008 р. у справі № 7/022-08.

   Розглянувши звернення ПАТ «Забір’я» та додані до нього копії судових рішень, заслухавши голову постійної комісії ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, надання безоплатної первинної правової допомоги та депутатської етики, Бобрицька сільська рада приходить до висновку про те, що у задоволенні заяви слід відмовити з наступних підстав.

   Відповідно до ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).

   Згідно ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.

   Але, в переліку випадків, встановлених частинами 2, 3 статті 134 Земельного кодексу України, не передбачене надання земельної ділянки з цільовим призначенням «для ведення товарного сільськогосподарського виробництва».

   Щодо прикладених до звернення ПАТ «Забір’я» судових рішень, Бобрицька сільська рада відмічає, що постановою Вищого господарського суду України від 23 грудня 2008 р. у справі № 7/022-08 постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 30.09.2008, в частині відмови у позові Бобрицької сільської ради, скасовано, а справа в цій частині направлена на новий розгляд до суду апеляційної інстанції (тобто немає остаточного рішення в цій справі).

   Керуючись статтями 12, 123 Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», у зв’язку з находженням на земельній ділянці, що витребовується ПАТ «Забір’я», нагульних ставків № 1, № 2, правовстановлюючі документи на які заявником надані не були, недоданням до клопотання графічних матеріалів із зазначенням бажаного місця розташування та розміру земельної ділянки, приймаючи до уваги судові рішення, що набрали законної сили, щодо скасування наказу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській області від 02.06.1998 № 5-25-7/27 про перетворення Державного виробничого сільськогосподарського рибоводного підприємства «Забір’я» у Відкрите акціонерне товариство «Забір’я», Бобрицька сільська рада

   ВИРІШИЛА:

   1. Відмовити Публічному акціонерному товариству «Забір’я» у наданні земельної ділянки площею 124,8 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Бобрицької сільської ради.

   2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, надання безоплатної первинної правової допомоги та депутатської етики.

 

Бобрицький сільський голова                                                                                                                                          О.Г. Король

Результат поіменного голосування