Бобрицька сільська рада (в стані припинення)
Офіційний сайт
Головна > Калькулятор місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Калькулятор місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки1

Пільгу в розмірі 100% від ставки податку на нерухоме майно мають:
  • учасники бойових дій в зоні АТО, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • власники об’єктів житлової нерухомості, які входять до складу багатодітних або прийомних сімей, у яких виховується п’ять та більше дітей.

ІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ КАЛЬКУЛЯТОРА

Даний калькулятор є універсальним пристроєм, який розраховує суму податку за різними типами та видами нерухомості, з повним або неповним роком оподаткування, за різними видами прав власності (в т.ч. часткової з будь-яким значенням частки майна), з можливістю одночасного перебування у одного платника податків декількох об’єктів житлової нерухомості (в т.ч. в різних населених пунктах), автоматично застосовуючи значення площі, на яку зменшується база оподаткування (в залежності від сукупності видів житлової нерухомості і площі об’єктів), збільшуючи суму податку з об’єктів житлової нерухомості з великими площами (відповідно до пп. «ґ» пп. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ), враховуючи додаткову (соціальну) пільгу, застосовуючи ставки оподаткування в залежності від ставок звітного податкового періоду та виду нерухомості. Крім того, вбудований в калькулятор лінк на систему електронних платежів дає можливість суб’єкту оподаткування протягом хвилини оплатити в місцевий бюджет с. Бобриця належну до сплати суму податку.

Калькулятор призначений для розрахунку фізичними особами суми податку на нерухоме майно виключно для місцевого бюджету села Бобриця, автоматично визначаючи питому вагу об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, що розташовані в селі Бобриця, із загальної площі житлової нерухомості в Україні, яка належить платникові податку. Калькулятор не розраховує суму податку, належну до сплати до інших місцевих бюджетів (у разі одночасного перебування у фізичної особи декількох об’єктів житлової нерухомості в різних населених пунктах).

Для правильного розрахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, необхідно дотримувати порядок внесення відомостей до нього:

1. Зазначте звітний податковий період, натиснувши напроти графи «Рік оподаткування» кнопку із зазначенням відповідного року оподаткування. Фізичні особи сплачують цей податок за попередній календарний рік (у 2016 році – за 2015 рік, у 2017 році – за 2016 рік, у 2018 році – за 2017 рік).

2. Натисніть на вікно зі стрілочкою напроти графи «Тип нерухомості» та оберіть у спливаючому вікні тип нерухомості: «Житлова нерухомість» або «Нежитлова нерухомість».

До об’єктів житлової нерухомості належать будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду (в т.ч. житлові будинки, прибудови до житлових будинків, квартири, котеджі), а також дачні та садові будинки.

До об’єктів нежитлової нерухомості належать будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, в тому числі: офісні будівлі (приміщення), торгівельні будівлі (приміщення), гаражі, господарські (присадибні) будівлі, склади тощо.

3. Наступним кроком є внесення відомостей про об’єкт нерухомості:

3.1. У вікні напроти графи «Місцезнаходження», при наявності тільки одного об’єкта житлової нерухомості, необхідно обрати слово «Бобриця». При наявності у платника податків декількох об’єктів житлової нерухомості в Україні (в т.ч. на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь) для розрахунку податку необхідно зазначати всі ці об’єкти. Але, в будь-якому разі, місцем знаходження першого об’єкта нерухомості завжди буде Бобриця, а всі інші об’єкти зазначаються наступними. Якщо об’єкт житлової нерухомості, який належить платнику податків, знаходиться в іншому населеному пункті, напроти графи «Місцезнаходження» необхідно обирати фразу «Інший населений пункт». При цьому, об’єкти житлової нерухомості, які розташовані на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей та в населених пунктах на лінії зіткнення, при розрахунку податку не враховуються (тобто в калькуляторі не зазначаються).

3.2. Нерухомість поділяється не тільки на типи (житлова або нежитлова), але й на види (будинок, квартира, котедж, гараж, склад тощо). Вид нерухомості має значення як для визначення ставки податку, так і для визначення площі, на яку зменшується база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи.

При наявності у платника податку:

– однієї або декількох квартир (незалежно від їх кількості), база оподаткування зменшується на 60 м2;

– одного або декількох будинків (житлових, садових, дачних), база оподаткування зменшується на 120 м2;

– одночасного перебування у власності квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток – база оподаткування зменшується на 180 м2. Таке зменшення* надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Таким чином, для правильного розрахунку податку в калькуляторі напроти графи «Вид нерухомості» необхідно обрати саме той вид нерухомого майна, який відповідає цільовому призначенню об’єкта, що зазначається в правовстановлюючому документі на нерухомість. Обрання невідповідного виду об’єкта нерухомості призведе до помилки в розрахунку суми податку на нерухоме майно, що потягне за собою виникнення або переплати, або податкового боргу.

3.3. У вікні напроти графи «Загальна площа» зазначається загальна площа об’єкта нерухомого майна повністю (без округлень). Відомості про загальну площу об’єкта нерухомості необхідно брати виключно з правовстановлюючих документів на нерухоме майно або з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно чи Реєстру прав власності на нерухоме майно. В цифрових значеннях площі нерухомого майна з десятковим дробом ціле число може відокремлюватися від дрібного як крапкою, так і комою (яка автоматично перетворюється в крапку).

3.4. Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника** за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Для таких випадків в калькуляторі передбачена можливість підключення додаткового вікна «Неповний рік», яке активується після встановлення позначки (галочки) навпроти зазначеного вікна. У спливаючому вікні необхідно вибрати місяць, в якому виникло право власності на новостворений або придбаний об’єкт нерухомого майна.

3.5. У вікні напроти графи «Вид права власності» необхідно обрати один із зазначених видів прав власності:

– якщо об’єкт нерухомості в цілому перебуває у власності однієї особи – оберіть «особиста»;

– якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, – оберіть «спільна сумісна»***;

– якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі або у спільній частковій власності – оберіть «спільна часткова» і вкажіть у додатково виниклому вікні розмір частки платника податку.

3.6. За наявності у власності платника податку декількох об’єктів житлової нерухомості, незалежно від місць їх розташування в межах України (в т.ч. на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь), відомості про такі об’єкти необхідно зазначати в калькуляторі. Для відкриття додаткового поля з вікнами для заповнення відомостей про наступний об’єкт нерухомості необхідно натиснути кнопку «Додати ще один об’єкт».

Декілька об’єктів нежитлової нерухомості в калькуляторі одночасно зазначаються тільки в разі перебування таких об’єктів в селі Бобриця.

У разі помилкового відкриття більшої кількості полів, ніж об’єктів нерухомості, зайві поля можна прибрати, натиснувши на знак «–», який розташований в тілі калькулятора праворуч.

4. У разі наявності у платника податку додаткової (соціальної) пільги, що встановлюється Бобрицькою сільською радою на певний податковий період, напроти напису з відповідною пільгою необхідно поставити позначку (у вигляді галочки). Якщо платник податку має пільгу в розмірі 100% від ставки податку на нерухоме майно, сума податку калькулятором не розраховується. При цьому, пільги з податку на нерухоме майно не застосовуються до великих об’єктів житлової нерухомості – квартир площею понад 300 м2 та/або будинків понад 600 м2, а також до об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

5. Після заповнення всіх зазначених вище відомостей для розрахунку суми податку необхідно натиснути кнопку «Розрахувати», внаслідок чого в нижньому лівому кутку калькулятора з’явиться значення суми податку. При заповненні не всіх граф калькулятора розрахунок не здійснюється, а контур вікна, яке залишилось незаповненим, виділяється червоним кольором. Для виправлення помилки необхідно ввести у відповідне вікно відсутні відомості, після чого знову натиснути кнопку «Розрахувати».

6. Після розрахунку суми податку на нерухоме майно, при наявності банківської платіжної картки, суб’єкт оподаткування може одразу ж сплатити цей податок через систему електронних платежів, натиснувши на калькуляторі кнопку «Сплатити онлайн». Внаслідок натискання на кнопку «Сплатити онлайн» відкриється вікно системи електронних платежів із введеними банківськими реквізитами місцевого бюджету с. Бобриця (відповідно типу нерухомості) та розрахованою калькулятором сумою податку. У вікні, що відкрилося, необхідно заповнити відомості в порожніх графах, а саме:

– в графі «ПІБ платника» необхідно повністю без скорочень написати прізвище, ім’я, по батькові платника податку – власника нерухомості, від котрого здійснюється платіж;

– в графі «ІПН платника» зазначається ідентифікаційний податковий номер фізичної особи – суб’єкта оподаткування;

– в графі «Призначення платежу» існуючий текст необхідно доповнити відомостями про рік оподаткування (20__ рік), залишивши незмінним решту частину тексту;

– в графі «телефон» необхідно зазначити контактний номер телефону платника.

Потім натисніть кнопку «Продовжити».

Відкриється нове вікно системи електронних платежів з найменуванням призначення платежу, реквізитами місцевого бюджету, прізвищем, ім’ям, по батькові платника, графами (всередині чотирикутників) для введення інформації по банківській карті. Після введення номеру платіжної картки, терміну її дії (в полі «ММ/РР») та коду «CVV», у разі згоди оплатити зазначений розмір комісійного збору, натисніть на кнопку «Сплатити». Згодом відкриється вікно банку-емітента, що видав платіжну картку, для заповнення цифрового коду, який зазвичай приходить на телефон. Після введення коду банку-емітента та підтвердження платежу буде відкрите віконце з написом «Оплата виконана успішно!», а нижче буде посилання (у вигляді кнопки) з написом «Завантажити квитанцію», при натисканні на яке формується електронна квитанція про сплату податкового платежу. Квитанцію рекомендується зберігати протягом року (для підтвердження контролюючим фіскальним органам факту сплати податку).* Зменшення бази оподаткування здійснюється калькулятором автоматично.

** Особа, яка відчужила об’єкт нерухомого майна у звітному податковому періоді, для розрахунку податку не застосовує додаткове вікно калькулятора «Неповний рік» (тобто не встановлює напроти цього вікна позначки). Такий суб’єкт оподаткування розраховує на калькуляторі суму податку за повний рік, а результат ділить на дванадцять та множить на кількість повних місяців звітного податкового року, в якому особа володіла цим майном (не включаючи місяця, в якому була передана нерухомість іншій особі). При сплаті податку через електронну систему платежів (на яку міститься в калькуляторі лінк), у вікні платіжної системи необхідно вручну змінити суму платежу.

*** За об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Останні новини