Бобрицька сільська рада (в стані припинення)
Офіційний сайт

Адміністративна комісія
Постанова
06 грудня 2016 р.
№ 1-ст
с.Бобриця
Дата набрання чинності: 17 грудня 2016 р.

   Розглянувши у відкритому засіданні протокол про адміністративне правопорушення від 09 листопада 2016 року, складений секретарем Бобрицької сільської ради Король М.Г. (який, відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», здійснює функції службової особи органу реєстрації актів цивільного стану – з правом складання протоколу) про вчинення адміністративного правопорушення, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради

   ВСТАНОВИЛА:

   Полковнікова Олена Олегівна (персональні дані про РНОКПП, дату народження та місце проживання особи приховані), не працююча, утримуюча двох осіб, 09 листопада 2016 року звернулася у виконавчий комітет Бобрицької сільської ради з проханням здійснити реєстрацію народження дитини, яка народилося 12 вересня 2016 року, тобто по закінченню місячного терміну з дня народження дитини.

   Згідно медичного свідоцтва про народження № 3462 від 15.09.2016, яке видане Київським міським пологовим будинком № 6, Полковнікова О.О. народила дитину 12 вересня 2016 року. Відповідно до ч. 1 ст. 144 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану; невиконання цього обов’язку є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

   Полковнікова Олена Олегівна у своїх поясненнях повідомила, що в період встановленого терміну реєстрації народження дитини вона не мала паспорту, проте до органу реєстрації актів цивільного стану до 09.11.2016 не зверталася. При цьому в адміністративну комісію при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради не були представлені докази, що підтверджують неможливість отримання паспорту раніше та про намагання Полковнікової О.О. в інший спосіб зареєструвати народження дитини (в порядку ч. 2 ст. 144 Сімейного кодексу України). Таким чином особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не довела те, що причина несвоєчасної реєстрації народження дитини виникла незалежно від її волі.

   Несвоєчасна без поважних причин реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану є правопорушенням, відповідальність за яке передбачена в ч. 2 ст. 2121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   Полковнікова О.О. на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради не з’явилася, про дату, місце і час розгляду справи про адміністративне правопорушення була повідомлена належним чином (дата, час і місце розгляду справи оголошені їй при складанні протоколу) і від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

   Відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при накладенні стягнення адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради враховувала характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують відповідальність. Зокрема встановлено, що правопорушення не спричинило негативних наслідків, Полковнікова О.О. виховує дітей та утримує матір, не має постійної роботи, розмір матеріальної допомоги менший прожиткового мінімуму та протягом року до адміністративної відповідальності за однорідне правопорушення не притягалася.

   З огляду на відсутність поважної причини для несвоєчасної реєстрації народження дитини одним з батьків, керуючись ст.ст. 33, 218, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна комісія при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради

   ВИРІШИЛА:

   1. Визнати Полковнікову Олену Олегівну винною в скоєнні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 2121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 17 (сімнадцять) гривень.

   2. Роз’яснити Полковніковій О.О., що відповідно до статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф повинен бути сплачений не пізніше ніж через п’ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

   У разі несплати штрафу у встановлений законом строк, постанова про накладення стягнення протягом трьох місяців з дня її винесення буде пред’явлена до примусового виконання до органу державної виконавчої служби.

   3. У порядку примусового виконання постанови про накладення адміністративного стягнення відділу державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу, зазначеного в пункті 1 резолютивної частини цієї постанови, що становить 34 (тридцять чотири) гривні.

   4. Постанова адміністративної комісії по справі про адміністративне правопорушення протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена у виконавчий комітет Бобрицької сільської ради (через адміністративну комісію) або в Києво-Святошинський районний суд Київської області у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими Кодексом України про адміністративні правопорушення.

   Ця постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

   5. Копію цієї постанови протягом трьох днів вручити Полковніковій О.О. під розписку або надіслати їй рекомендованим поштовим відправленням.

 

Голова адміністративної комісії при
виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради                                                                                       О.В. Радченко

 

Відповідальний секретар адміністративної комісії
при виконавчому комітеті Бобрицької сільської ради                                                                                О.Г. Новіцька

Останні новини